منو

دوشنبه, 23 تیر 1399 - Mon 07 13 2020

A+ A A-

برگزاری کارگاه آموزش همایش


در تاریخ 26 و 27 خرداد ماه 94 دو کارگاه آموزشی ویژه مدیران و مددیاران مراکز بهبودی اقامتی میان مدت فعال در استان اصفهان برگزار گردید . این کارگاه های آموزشی توسط جمعیت حامیان فردای روشن استان اصفهان بعنوان برگزار کننده و با حمایت و مشارکت شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اصفهان و همچنین همکاری بهزیستی شهرستان حوزه مربوطه برگزار گردید . عناوین آموزشی در کارگاه های  مربوطه توسط دو مدرس : آقایان نصیر طالبی مدیرعامل و دکتر کیهان حسنی مدیر گروه درمان جامعه پیشگامان پاک آسیا تدریس گردید.

 

  

عناوینی که در این دو کارگاه برای فراگیران آموزش داده شد بدین شرح می باشد:

1 – آشنایی با محرک ها بویژه متامفتامین (شیشه) و شیوه درمان رایج آن در کشور

2 – کنتراندیکاسیون های منع پذیرش و اقامتی بیماران معتاد در مراکز بهبودی اقامتی میان مدت

3 –رویکرد و تعریف دادگاه درمان مدار مواد مخدر

4 – مدیریت علمی پذیرش – اقامت و ترخیص بیماران در مراکز بهبودی اقامتی میان مدت

5 – نقش حمایتی و درمانی  گروه همتا در مراکز بهبودی اقامتی میان مدت.

 

 

در اولین روز از برگزاری کارگاه آموزشی آقای هادی زاده دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اصفهان به همراه مدیر اداره بهزیستی شهرستان و معاونین مربوطه در کارگاه حضور یافتند و از نزدیک شیوه برگزاری کارگاه و عناوین آموزشی را مورد دقت و بررسی قراردادند.

 

لازم به ذکر است ، دبیر محترم شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان ضمن ابراز رضایت و قدردانی از برگزاری کارگاه ، پاره ای از موضوعات مرتبط با آسیب های اعتیاد و چالش ها و دغدغه های دولت و دستگاه های ذیربط در خصوص کمک به درمان و بازتوانی معتادان را برای شرکت کنندگان در کارگاه مطرح نمودند .  آقای نصیر طالبی نیز اهمیت و ضرورت صیانت و حمایت جدی و میدانی از مراکز بهبودی اقامتی 
 میان مدت را بعنوان یک ظرفیت کارآمد در حوزه درمان معتادان و نیز برخورد جدی با مراکز غیرمجاز بعنوان پدیده آسیب رسان در حوزه درمان اعتیاد برای مسئولین حاضر در کارگاه تبیین نمودند.

 

در مورخ 26 و به دعوت فرماندار و دبیر محترم شورای هماهنگی شهرستان فلاورجان و به مناسبت برگزاری همایش رهایی که با حضور تعداد کثیری از بهبودیافتگان و خانواده های آنان برگزار گردید ، در این همایش آقای نصیر طالبی به ایراد سخنرانی پرداختند . ایشان ضمن تشکر و قدردانی از متولیان برگزاری همایش بهبودیافتگان، مسئولین شهرستان فلاورجان را مبنی بر اهمیت و ضرورت حمایت اجتماعی و صیانت از بهبودیافتگان و خانواده های آنان به منظور جامعه پذیری و بازگشت فعالانه بهبودیافتگان به اجتماع بعنوان شهروندان سالم ، مورد خطاب قرار دادند . 

 

ایشان مواردی را نیز به بهبودیافتگان و خانواده های آنان یادآور شدند و ضمن تاکید بر رعایت اصول و برنامه های درمانی و بهبودی و اهمیت تاثیر گإاری رفتارهای اجتماعی و اخلاقی و معنوی بهبودیافتگان بعنوان سفیران پاکی در جامعه بویژه ، در راستای باور پذیری جامعه و افکار عمومی مبنی بر درمان پذیری معتادان، ایشان نیز نقش و مشارکت فعالانه خانواده های بهبودیافتگان را در ادامه روند پرهیز و پاکی بهبودیافتگان بسیار اساسی و مهم دانستند و بر این موضوع بسیار تاکید ورزیدند. 

 

 

                  

 

 

 


مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید